Jednotka

Jednotka SDH Malé Hoštice je zařazena v Plošném rozmístění sil a prostředků PO v kategorii JPO V. Je předurčena pro zásah i mimo katastr obce a výjezd jednotky musí být uskutečněn do 10 minut od vyhlášení poplachu.

Členové pravidelně absolvují příslušné zdravotní prohlídky a mají s obecním úřadem smlouvu o výkonu služby v jednotce. Členem se může stát každý zdravotně způsobilý občan, starší 18-ti let.

Uchazeč:

• Je starší 18 let (účastnit se výcviku a školení může již od 17 let).
  • Je způsobilý po zdravotní stránce (posuzuje praktický lékař).
  • Měl by být v dobré fyzické kondici.
  • Měl by mít dostatek volného času. Činnost v jednotce je časově velmi náročná.
  • Ideálně by měl bydlet v Malých Hošticích nebo bezprostředním okolí.
  • Musí mít čistý trestní rejstřík.

Co je pro nás výhodou:

• Vlastnění řidičského oprávnění sk. B, C (a zkušenosti s řízením vozidel nad 3,5 tuny).
  • Předchozí praxe u hasičů, pozitivní vztah k hasičům, působení v kroužku mladých hasičů.

Jak fungujeme:

• Uchazeč je přijat do ročního zácviku, kdy nevyjíždí k zásahům, ale aktivně se věnuje činnosti v jednotce (školení a výcvik).
  • Musí plnit veškeré povinnosti (účast na školeních a výcvicích), navíc bude vyjíždět k zásahům.
  • Členovi je přiděleno oblečení a ochranné pomůcky, o které se musí aktivně starat.
  • Jednotka obce Malé Hoštice je zařazena do kategorie JPO V., což obnáší výjezd jednotky do 10 minut od vyhlášení poplachu.