Pomoc Ukrajině

Jednotka sboru dobrovolných hasičů v Ostravě-Petřkovicích nás požádala o spolupráci se závozem humanitární pomoci na Ukrajinskou státní hranici. Na tomto humanitárním konvoji spolupracovali rovněž hasiči ze Starých Heřmínov a z polského Dzikówa.

DATUM: 28.2. – 4.3.2022
MÍSTO: Polsko-ukrajinské hranice Budomierz
ČISTÝ ČAS JÍZDY: 11:57h
POČET UJETÝCH KM: 1057km
POČET ODVEZENCÝH UPRYCHLICKÝCH OSOB: 13
Když jsme tuto akci narychlo vytvářeli ani ve snu nás nenapadlo, že by mohla dopadnout tak dobře, jak dopadla. Počítali jsme spíše s fiaskem, z důvodu post covidové ekonomické situace obyvatel a firem. Nicméně nejen petřkovičtí obyvatelé nás přivedli k údivu, jaké skvělé lidi tady máme. Ani vesnu nás nenapadlo, že během 3 dnů dokážeme nashromáždit materiál, který jsme odváželi nejen v přívěsném vozíku, ale naplnili jsme s ním i celou hasičskou dodávku.Velké poděkování patří všem obyvatelům, kteří dokázali s námi udělat tuto velikou akci, dovolím si říct největší akci, kterou jsme zatím dokázali udělat. Nedokáži všem jednotlivě poděkovat, proto prosím o pochopení, že zde budou jmenování jen někteří. Klidně budeme rádi, když se do komentářů dopíšete sami.Nesmíme zapomenout poděkovat našemu vedení ÚMOb Petřkovice za neuvěřitelnou podporu i finanční pomoc ve výši 20 tis kč v materiální pomoci. Dále místní škole, místní lékárně, místní lékařce z Mojí ambulance, místnímu spolku důchodců Petřkovic, místnímu prodejci Tonimu. Dále pekárně Velička a firmě Praktik papír. Další dík patří Hasiči Ostrava – Heřmanice , SDH Ostrava Nová Ves, kteří zapojili do akce a provedli i odsun materiálu na hranice.Dále jsme se spojili s SDH Malé Hoštice, SDH Staré Heřminovi, kteří provedli společně s námi přesun vlastní a naší materiální pomoci a následný odsun uprchlický běženců do Olomouckého kraje.Dále pan Richard Gazda z organizace Moment Ostrava.To co jsme na místě viděli a zažili v nás zanechalo bolest a smutek. Na druhou stranu, ale zároveň i naděj a lásku k druhému člověku.Do lázní Teplice nad Bečvou se nám podařilo během noci převézt z polské obce Medyna celkem 13 lidí : 3 nezletilé, 2 seniory- muže a 8 žen)Všem děkujeme , za SDH Petřkovice, Hladík Ladislav.

Více fotek na našem Facebooku: ZDE